KépalbumokVideótárTérképekE-mail Kapcsolat, elérhetőségekArchívum Adminisztráció

Adatlap:

Alakulás éve: 1984
A szervezet jellege: klub
Bíróságon bejegyzett: Nem
Vezető neve: Kiss Jánosné
Vezetőségi tagok: Bodor Jánosné
Székhely címe: 5137. Jászkisér
Kossuth tér 10.
Levelezési cím: 5137. Jászkisér
Kölcsey F. utca 12.
Tag létszám: 43 Fő

A szervezet rövid bemutatása:
A klub célja az idős emberek összetartása, magányosan élő idősekkel való törődés és a kultúrált időtöltés, más hasonló korúakkal való kapcsolattartás nem csak a megyében, hanem a megyén kívül is.

Nyugdíjas klub csoportképA jászkiséri Egyetértés Nyugdíjas Klub önálló szervezet, pártoktól és érdekképviseletektől függetlenül működő, cégbíróságnál nem bejegyzett civilszervezet, mely 1984-ben alakult 25 fővel. Szervezője, majd vezetője Berente Balázsné volt 18 évig. Munkáját segítette Fekete Józsefné több éven át, mint gazdaságvezető. Majd Szabó Andrásné vette át a pénzügyeket, aki jelenleg is tagja a klubnak, de a pénztárat Bodor Jánosnénak adta át betegsége miatt. 2002 májusában vette át a klub vezetését Dósa Józsefné, mivel a volt vezető elköltözött Jászkisérről és így a klub vezetését már nem tudta vállalni. 2006. szeptemberétől Kiss Jánosné irányítja a klub vezetését, mivel Dósa Józsefné betegsége miatt lemondott.
Az évek során mind többen kapcsolódtak be a klub munkájába, életébe, így jelenleg 44 fős taglétszámmal büszkélkedik. Az aktív tagság 36 nőből és 8 férfiból áll, átlag életkoruk 69,8 év. Ezt a létszámot minden évben fiatal, friss nyugdíjasokkal bővítjük.
A klub célja: az idős emberek összetartása, a feleslegessé válás kiküszöbölése, a magányosan élő öregekkel való törődés, segítségnyújtás, a hagyományok ápolása, felelevenítése és átadása a fiataloknak, a kulturált időtöltés, kikapcsolódás, szórakozás, a település hírnevének öregbítése.
A klub programja éves munkatervben, a tagság javaslatai alapján van összeállítva. Minden héten hétfői napokon a Művelődés Háza ad otthont a klubnak foglalkozásaik megtartásához. Szoros baráti kapcsolatot tartunk a helyi Alapszolgáltatási Központ időseivel, a Mozgáskorlátozottak helyi szervezetével, valamint a községünkben működő más civilszervezetekkel. Kapcsolatot tartunk továbbá a környező települések nyugdíjas klubjaival, így a jászladányi, a jászszentandrási nyugdíjas klubokkal is. Célul tűztük ki a megyében és megyén kívül működő nyugdíjas klubokkal is felvenni a kapcsolatot (Rákóczifalva, Jászalsószentgyörgy stb.) és meghívni Jászkisérre,- községünk történetének, nevezetességeinek, emlékműveinek, templomainak bemutatásával - hogy nagyközségünket megismerjék más települések lakói is. Ezeken az ismerkedési rendezvényeken nemcsak kedélyes, kellemes órákat töltünk együtt, hanem tapasztalatokat szerzünk egymás életérol, munkájáról, feladatairól, melyeket hasznosítani tudunk klubunk kitűzött feladatainak elvégzésében. A klub működéséhez az anyagi bevételt a klubtagok éves tagdíja, magánszemélyek anyagi támogatása, rendezvények egyéb bevételei (tombola eladás, népi jellegű sütemények eladása stb.), pályázatok megnyerése biztosítja.
Tevékenységeink:
- Minden társadalmi munkában - melyet a község szépítése, tisztántartása, parlagfű mentesítése érdekében szerveznek - részt veszünk;
- Kirándulásokat szervezünk Magyarország nevezetességeinek megtekintésére, megismerésére;
- A községben rendezett ünnepségeken tiszteletünket tesszük és koszorúzásokon részt veszünk;
- Különböző rendezvényeken, előadásokon, bemutatókon, kiállításokon a tagság megjelenik és mi is szervezünk;
- 2004-ben ünnepelte a klub megalakulásának 20 éves jubileumát, melyen részt vettek Jászladány és Jászszentandrás nyugdíjas klubjainak tagjai, valamint JNSZ Megyei Nyugdíjasok Egyesületének elnök asszonya;
- A Római Katolikus Templom felépítésének 100. évfordulója tiszteletére rendezett nagyszabású ünnepség sikeres megrendezésébol a klub tagjai is kivették részüket, ugyanis takarítást, kegytárgyak tisztítását, ablaktisztítást, függönymosást, új függönyök adományával, valamint sütemények sütésével járultunk az ünnepség lebonyolításához;
- Minden évben legalább két alkalommal egyik klubtagunk meghívására nyársalással egybekötött klubdélután tartunk a szabadban;
- Február hóban rendezi meg a klub immár hagyományosan a "Farsangi" rendezvényét, melyen fánksütő versenyt rendezünk a legfinomabb, legszebb, legszalagosabb fánkokból;
- A Nemzetközi Nőnapot és Férfinapot egybe tartjuk meg, melynek keretében mindenki kap ajándékot;
- Benevezünk versenyekbe, így pl. 2007-ben az " Életet az Éveknek" Országos Nyugdíjas Klubszövetség kezdeményezésére szervezték meg három megye (Bács- Kiskun, Csongrád és JNSZ megye) nyugdíjas klubjainak részvételével egy egészségügyi versenyt. A klub csapata ezen a versenyen a 6. helyezést érte el;
- 2007-tol "Civil Majális" néven ünnepeljük a május 1-ét, melyeket a községben muködo civilszervezetek szervezik, melynek munkájába a klub is bekapcsolódik, főzőversenyen veszünk részt, népi jellegű süteményeket készítünk és áruljuk, hogy bevételünket gyarapítsuk;
- A klubtagok által készített termékekből kézműves kiállítást rendeztünk nagyközségünk lakóinak a Művelődés Házában a Pünkösdi Vigadalmi Napok alkalmából. Ezen kiállítást Szolnokon a Civilházban is megrendeztük nagy sikerrel a "Napsugaras Ősz" rendezvénysorozat keretében.;
- Október 1. az "Idősek Világnapja" tiszteletére rendezett ünnepségen nagy létszámmal jelen vagyunk;
- Minden tagunk névnapját megünnepeljük egy évben egyszer;
- Minden jeles rendezvényünkről, a klub életéről a helyi újságban cikket jelentetünk meg;
- Minden év végén megrendezzük " Évzáró-Mikulás-Karácsony"-i ünnepségünket.

 

Vissza a szervezetekhez!

Módosítás: (2010. október 13. szerda, 13:46)